Internetowa Giełda Towarowa NetBrokers jest największą w Polsce platformą skierowaną do firm działających na rynku rolno-spożywczym.  
 
 
wersja polska
wersja angielska
wersja rosyjska
 
Tabela ofert
 Kod firmy:
 ID:
 Hasło:
Wejście Rejestracja
   
 
  | O firmie | Cennik | Reklama | Informacje prasowe | Instrukcja obsługi | Kontakt | Charakterystyka Tabeli Ofert |
 
   
 
Miejsce na Twoją
reklamę
Miejsce na Twoją
reklamę
 
 
      Wyświetlanie wyników: 10 25 50 wszystkie                waluty online: [Bankier.pl]
 
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | na dół | strona główna | administrator |     
 
 
Unia Europejska
  Wspólna Polityka Rolna
- Informacje ogólne
- Dopłaty bezpośrednie
- WPR na lata 2014-2020
- Płatności bezpośrednie

-

Handel zagraniczny
- Portal UE
   
Rynki towarowe
  Mięso
- Notowania
- Notowania rynków zagranicznych
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW: [ wieprzowina, wolowina, drób, baranina ]
  Zboże
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Pasze
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Owoce i warzywa
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Mleko
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Cukier
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Prognozy
- Ogólne,    Mięso
- Zboże,      Mleko
  Wykresy cen towarów
- Wykresy z tabeli NetBrokers
   
Wokół rynków
- Środki ochrony roślin [10]
- Pasze i dodatki [37]
- Przyprawy i osłonki [19]
- Maszyny i urządzenia [27]
- Usługi transportowe [74]
- Wędliny [14]
- Magazyny, chłodnie, itp. [44]
   
 
 
Opracowania
www.netb.pl
2020-07-21
USDA: Chińscy rolnicy utrzymują coraz mniej świń

Wpływ afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Chinach jest dominującym czynnikiem na rynku wieprzowiny, napisało ministerstwo rolnictwa USA (USDA) w swoich prognozach dotyczących globalnego rynku tego mięsa

Eksport wieprzowiny będzie, zatem rósł szybciej niż wcześniej przewidywano. Oczekuje się, że dalsza kurcząca się produkcja trzody chlewnej w Chinach będzie nadal stymulować rekordowy handel. Jednak kryzys korononawirusa spowodował, że wszystkie prognozy stały się bardziej niepewne i oczekuje się, że znacznych zakłóceń handlu w 2020 r.

Prognozy eksportu handlu wołowiną zostały zmniejszone z powodu słabszego popytu w wyniku pandemii. USDA uważa, że ​​kurczący się wzrost gospodarczy na świecie zmniejszy popyt konsumentów na białka zwierzęce. Zamknięcie restauracji oraz ograniczenie turystyki i podróży obniży sprzedaż, a także zmieni proporcje popytu między rodzajami mięsa (oprócz niedrogiego drobiu).

Zakłócenia w handlu kontenerowym już wpłynęły na handel globalny, blokując porty i ograniczając dostępność kontenerów, przynajmniej w krótkim okresie. USDA uważa, że mogą wystąpić dalsze nawet długoterminowe skutki. Reakcja sektora hodowlanego i mięsnego na wszystkich poziomach łańcucha dostaw i dystrybucji prawdopodobnie wpłynie na podaż w przyszłości.

USDA obniżył globalną prognozę produkcji wieprzowiny o 2 procent do 94,3 miliona ton. Powodem są dalsze spadki oczekiwań dotyczące produkcji przeznaczonej dla Chin. Choć tam producenci świń mają problemy z odzyskaniem wielkości produkcji w związku z od afrykańskim pomorem świń (ASF).

USDA zmniejszył prognozą chińskiej produkcję wieprzowiny z 36 milionów ton do 34 milionów ton w 2020 roku. W ubiegłym roku Chińczycy wyprodukowali 42,5 miliona ton wieprzowiny - a 54 miliony ton przed ASF. Chińskie stado świń zmniejszy się bardziej niż oczekiwano, do zaledwie 310,4 mln świń w 2020 r., po pogłowiu wynoszącym 428 mln świń w ubiegłym roku i około 442 mln świniach w 2018 r.

Światowa produkcja wieprzowiny ma być o 7 procent niższa w 2020 r. niż w poprzednim roku. Przyczyną jest mniejsza produkcja w Chinach, Wietnamie i na Filipinach, na co znaczący wpływ ma ASF. Oczekiwany wzrost produkcji w USA, Brazylii oraz w mniejszym stopniu w UE (UE-27 + Wielka Brytania) równoważy niektóre spadki w Azji. Powodem jest to, że ostatnio bardzo silny popyt eksportowy sprawił, że producenci w tych krajach zwiększyli pogłowie.

Światowy eksport wieprzowiny został skorygowany do 10,5 miliona ton ze względu na silny i rosnący popyt na wieprzowinę w Chinach. Obecnie szacuje się, że import chiński wyniesie 3,9 miliona ton w 2020 r., co stanowi 40 procent światowego importu. W ubiegłym roku chiński import wyniósł zaledwie 2,45 miliona ton, a rok wcześniej 1,45 miliona ton.

Prognozy importu dla innych krajów - z wyjątkiem Chin - zostały w 2020 r. znacznie obniżone. Znacznie słabszy oczekiwany globalny wzrost gospodarczy i wpływ pandemii COVID 19 na popyt na żywność i mięso mogą prawdopodobnie zmniejszą lub doprowadzą do stagnacji popytu na wieprzowinę w większości innych krajów.

USDA szacuje, że wielkość eksportu UE będzie na rekordowym poziomie 3,9 miliona ton - przy sprzedaży rzędu 3,55 miliona ton wieprzowiny w ubiegłym roku na rynku światowym - szczególnie w Chinach. Eksport w USA szacowany jest na 3,39 miliona ton - w porównaniu do 2,87 miliona ton w ubiegłym roku, a dla Brazylii USDA oczekuje eksportu 1 miliona ton - wobec 0,86 miliona ton rok wcześniej. Kanada zwiększy również eksport do 1,4 miliona ton.
Źródło: farmer.pl

 
 
 
Tygodnik Finansowy
-Chiny w potrzasku
-O przyszłości żywności
-USDA: Chińscy rolnicy utrzymują coraz mniej świń
-KIPDiP: Tajlandia skorzysta na chińskich problemach z podażą mięsa
-Rozpoczynają się małe żniwa. Rolnicy spodziewają się normalnych plonów. Kombajny pracują przede wszystkim tam, gdzie gleby są
-Hodowcy trzody chcą objęcia systemu otwartego tarczą antykryzysową
-Rekordowo duża truskawka w Gminie Puławy
-Koronawirus w kolejnych dużych zakładach mięsnych
-ASF opóźnia wznowienie eksportu poza Unią
-Bez podwyżki VAT
-Bez podwyżki VAT
-KE: Pomoc dla plantatorów winorośli w UE
-Koronawirus w zakładzie mięsnym w Morlinach
-Zakłady Mięsne w Żywcu kończą działalność


 
Archiwum
- Sierpień 2020
 
Archiwum roczne
2007
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2006
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2005
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2004
I IX X XI
XII - - -
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | do góry | strona główna | administrator | 

   
 
 
E-mail: biuro@netb.pl,   Telefon: +48 12 687-55-00,  Faks: +48 12 395-32-76; +48 12 687-55-01.
 
  NetBrokers Sp. z o.o. dokładając wszelkich starań, aby informacje zamieszczone na poniższych stronach były kompletne i zgodne z prawdą, nie jest jednak w stanie zagwarantować ich poprawnosci i nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.