Internetowa Giełda Towarowa NetBrokers jest największą w Polsce platformą skierowaną do firm działających na rynku rolno-spożywczym.  
 
 
wersja polska
wersja angielska
wersja rosyjska
 
Tabela ofert
 Kod firmy:
 ID:
 Hasło:
Wejście Rejestracja
   
 
  | O firmie | Cennik | Reklama | Informacje prasowe | Instrukcja obsługi | Kontakt | Charakterystyka Tabeli Ofert |
 
   
 
Miejsce na Twoją
reklamę
Miejsce na Twoją
reklamę
 
 
      Wyświetlanie wyników: 10 25 50 wszystkie                waluty online: [Bankier.pl]
 
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | na dół | strona główna | administrator |     
 
 
Unia Europejska
  Wspólna Polityka Rolna
- Informacje ogólne
- Dopłaty bezpośrednie
- WPR na lata 2014-2020
- Płatności bezpośrednie

-

Handel zagraniczny
- Portal UE
   
Rynki towarowe
  Mięso
- Notowania
- Notowania rynków zagranicznych
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW: [ wieprzowina, wolowina, drób, baranina ]
  Zboże
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Pasze
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Owoce i warzywa
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Mleko
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Cukier
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Prognozy
- Ogólne,    Mięso
- Zboże,      Mleko
  Wykresy cen towarów
- Wykresy z tabeli NetBrokers
   
Wokół rynków
- Środki ochrony roślin [10]
- Pasze i dodatki [37]
- Przyprawy i osłonki [19]
- Maszyny i urządzenia [27]
- Usługi transportowe [74]
- Wędliny [14]
- Magazyny, chłodnie, itp. [44]
   
 
 
Opracowania
www.netb.pl
2020-10-16
Wracają godziny dla seniorów. Co to oznacza dla handlu?

Od 15 października w sklepach, drogeriach oraz w aptekach obowiązują godziny dla seniorów. Od godziny 10.00 do 12.00 zakupy mogą robić tylko osoby powyżej 60. roku życia. Jakie to rodzi skutki dla seniorów, innych klientów, sieci handlowych oraz przedstawicieli handlowych firm z branży FMCG?
Od 15 października, podobnie jak w kwietniu br., obowiązują godziny dla seniorów w aptekach, sklepach, drogeriach i placówkach świadczących usługi pocztowe. To oznacza, że między godz. 10.00 a godz. 12.00 od poniedziałków do piątków zakupy w tych miejscach będą mogły robić wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia. Przepisu nie stosuje się w przypadku, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

W rozporządzeniu Rady Ministrów z 14 października 2020 roku doprecyzowano, że przepisy stosuje się tylko w takich obiektach handlowych, w których przeważająca działalność polega na sprzedaży żywności, produktów kosmetycznych, artykułów toaletowych, środków czystości, produktów leczniczych; wyrobów medycznych lub środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego. Oznacza to, że w sklepach sprzedających na przykład odzież lub sprzęt RTV i AGD zakupy w godzinach 10.00-12.00 będą mogli robić wszyscy klienci.

Co ta decyzja w praktyce może oznaczać dla sieci handlowych, pracowników handlu, seniorów, innych klientów oraz dla przedstawicieli handlowych firm dostarczających produkty do sklepów?

Polska Izba Handlu podkreśla, że wspieranie osób starszych w czasie pandemii jest bardzo ważne, ale praktyka z kwietnia br. pokazała, że godziny dla seniorów nie są trafionym pomysłem. - Sklepy w tym czasie były i ponownie będą niemal puste, bo z doświadczenia wiemy, że osoby starsze i tak kupują w różnych godzinach. Placówki handlowe przyniosą mniejsze dochody do budżetu z tytułu podatków - tłumaczy PIH.

PIH informuje również, że na spadek obrotów wyraźnie wskazują dane CMR Panel z kwietnia br., kiedy funkcjonowały godziny dla seniorów. W tym czasie wyraźnie spadała też liczba transakcji.

Krzysztof Mikoda, Dyrektor Sprzedaży ds. Detalu i Hurtu w firmie Vobro w rozmowie w serwisem portalspozywczy.pl wskazuje, że sklepy różnie interpretują pracę producentów i przedstawicieli handlowych, co oznacza, że nie wszystkie chcą wpuszczać ich do sklepów, a przecież handlowcy wykonują w tym czasie obowiązki zawodowe. Są w pracy, a nie na zakupach – mówi Krzysztof Mikoda.
– Docierają do nas sygnały, że wiele placówek handlowych nie będzie chciało wpuszczać przedstawicieli handlowych, a to może bardzo dezorganizować pracę firm z branży FMCG i zaburzać organizację całego łańcucha dostaw, a przecież producentom i sklepom zależy, aby konsumenci mieli cały czas zapewnione dostawy towaru – tłumaczy.

Marek Moczulski, prezes zarządu spółki Unitop, która produkuje sezamki i chałwę, tłumaczy, że wprowadzenie specjalnych godzin, podczas których tylko osoby powyżej 60. roku życia mogą robić zakupy, to kolejna niezbyt przemyślana próba znalezienia sposobu na poradzenie sobie z pandemią powodująca kłopoty dla przedsiębiorców. - Ograniczenia w handlu uderzą przede wszystkim w osiedlowe, małe sklepy oraz niewielkie sieci, w których kupujemy produkty typu convenience - mówi.

Maciej Ptaszyński, wiceprezes Polskiej Izby Handlu informuje, że przedsiębiorcy prowadzący sklepy proponują, aby rozważyć inne rozwiązania wspierające seniorów np. pierwszeństwo w obsłudze dla osób starszych w tym czasie. – Warto też rozważyć przynamniej skrócenie godzin dla seniorów. Zwróciliśmy się w tej sprawie do Ministerstwa Zdrowia – mówi przedstawiciel PIH.
Źródło: www.portalspozywczy.pl

 
 
 
Tygodnik Finansowy
-Milionowa kara dla firmy przetwórstwa mięsnego
-Rosja chce odzyskać 6 milionów hektarów ziemi uprawnej
-Tegoroczna Nagroda Nobla z chemii związana z rolnictwem
-Ukraina chce zwiększyć produkcję mleka
-Pandemia na salonach
-Rewolucja żywieniowa
-Ważna przyczyna upadków cieląt
-Wyścig o zielony biznes
-Wracają godziny dla seniorów. Co to oznacza dla handlu?
-Godziny dla seniorów w sklepach to komplikacje dla przedstawicieli handlowych
-Ekotechnika dla rolnika
-Cała branża chce "Piątki dla polskiego piwa"
-Niemcy: Wysoki popyta na marchew ekologiczną
-Rybacy na lądzie


 
Archiwum
- Październik 2020
 
Archiwum roczne
2007
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2006
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2005
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2004
I IX X XI
XII - - -
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | do góry | strona główna | administrator | 

   
 
 
E-mail: biuro@netb.pl,   Telefon: +48 12 687-55-00,  Faks: +48 12 395-32-76; +48 12 687-55-01.
 
  NetBrokers Sp. z o.o. dokładając wszelkich starań, aby informacje zamieszczone na poniższych stronach były kompletne i zgodne z prawdą, nie jest jednak w stanie zagwarantować ich poprawnosci i nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.