Internetowa Giełda Towarowa NetBrokers jest największą w Polsce platformą skierowaną do firm działających na rynku rolno-spożywczym.  
 
 
wersja polska
wersja angielska
wersja rosyjska
 
Tabela ofert
 Kod firmy:
 ID:
 Hasło:
Wejście Rejestracja
   
 
  | O firmie | Cennik | Reklama | Informacje prasowe | Instrukcja obsługi | Kontakt | Charakterystyka Tabeli Ofert |
 
   
 
Miejsce na Twoją
reklamę
Miejsce na Twoją
reklamę
 
 
      Wyświetlanie wyników: 10 25 50 wszystkie                waluty online: [Bankier.pl]
 
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | na dół | strona główna | administrator |     
 
 
Unia Europejska
  Wspólna Polityka Rolna
- Informacje ogólne
- Dopłaty bezpośrednie
- WPR na lata 2014-2020
- Płatności bezpośrednie

-

Handel zagraniczny
- Portal UE
   
Rynki towarowe
  Mięso
- Notowania
- Notowania rynków zagranicznych
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW: [ wieprzowina, wolowina, drób, baranina ]
  Zboże
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Pasze
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Owoce i warzywa
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Mleko
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Cukier
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Prognozy
- Ogólne,    Mięso
- Zboże,      Mleko
  Wykresy cen towarów
- Wykresy z tabeli NetBrokers
   
Wokół rynków
- Środki ochrony roślin [10]
- Pasze i dodatki [37]
- Przyprawy i osłonki [19]
- Maszyny i urządzenia [27]
- Usługi transportowe [74]
- Wędliny [14]
- Magazyny, chłodnie, itp. [44]
   
 
 
Komentarze i analizy - Rynek owoców i warzyw
www.netb.pl
2021-06-01
Duże przejęcie na rynku mrożenia żywności

Duński DSI Freezing Solutions A/S ogłosiła zakup belgijskiej spółki Cryogenic Equipment and Services NV (CES) oraz Dantech Freezing Systems A/S (Dantech).

DSI Freezing Solutions A/S, lider na rynku technologii zamrażania płytowego z siedzibą w Danii, nabył Cryogenic Equipment and Services NV (CES) i Dantech Freezing Systems A/S (Dantech). Tym samym firma stworzyła nowego światowego gracza w zakresie przemysłowego zamrażania, chłodzenia i obróbki cieplnej żywności.

- Dzięki tym dwóm strategicznym zakupom staliśmy się jedynym światowym graczem mogącym zaoferować branży spożywczej pełen zakres technologii zamrażania, a także szeroki wybór rozwiązań dla chłodzenia i obróbki cieplnej żywności - mówi Lars Priess, dyrektor generalny DSI Freezing Solutions A/S.

Kogo przejmują Duńczycy?
DSI Freezing Solutions A/S (DSI) poszerzyła swoje portfolio poprzez przejęcie belgijskiej firmy CES, eksperta w dziedzinie zamrażania kriogenicznego, a także firmy Dantech, która należy do światowych liderów technologii mechanicznego zamrażania, zwłaszcza pod względem produkcji zamrażarek spiralnych i tunelowych. W rezultacie DSI jest obecnie jedynym globalnym dostawcą wszystkich trzech rodzajów technologii zamrażania, tworząc znaczące synergie zarówno dla obecnych, jak i przyszłych klientów.

Od czasu przejęcia DSI w 2017 roku przez Procuritas Capital Investors, skandynawski fundusz private equity, firma celowo pracowała nad zbudowaniem silnej platformy zapewniającej przyszły wzrost. Czyniła to częściowo poprzez przejęcie wieloletniego partnera Erlinord, który zajmuje się zautomatyzowaną częścią procesu zamrażania płytowego, częściowo poprzez ogromne inwestycje w produkcję, organizację sprzedaży, zaplecze testowe, badania i rozwój oraz IT. Dziś DSI jest obecna w Danii, Korei, Singapurze, Rosji i Stanach Zjednoczonych.

Firma CES została założona w 1989 roku przez Karela Vanackere i od tego czasu stała się jednym z największych niezależnych dostawców technologii kriogenicznego zamrażania na świecie. Firma ma swoją siedzibę w Belgii, skąd dostarcza sprzęt głównie dla przemysłu spożywczego, ale także farmaceutycznego i metalowego. W Stanach Zjednoczonych produkuje głównie sprzęt dla przemysłu spożywczego.

Hans Vanackere, który teraz przekazuje firmę i odchodzi ze stanowiska dyrektora generalnego, mówi: „Zależało nam na znalezieniu partnera o wiodącej pozycji, dogłębnej znajomości branży, skupionego na jakości i klientach oraz silnej wizji przyszłego rozwoju CES".

Firma Dantech została założona w 2017 roku i do momentu przejęcia była własnością Henrika Zieglera i Carstena Bak Andreasena. Spółka powstała w wyniku połączenia Dantech Freezing Systems Pte. Ltd. i Innosteel A/S. Firma ma ponad 30-letnie doświadczenie w dostarczaniu rozwiązań w zakresie zamrażania dla przemysłu spożywczego. Rozwijała się szybko , zwłaszcza w ostatnich latach, a dziś jest wiodącym światowym graczem w dziedzinie mechanicznego zamrażania, w tym za pomocą zamrażarek spiralnych i tunelowych, a także pieców spiralnych. Siedziba firmy Dantech znajduje się w Aalborgu i ma oddziały w USA, Singapurze, Meksyku, Rosji, Polsce i Niemczech.

Henrik Ziegler stwierdza: „Szukaliśmy partnera, który przyspieszy i wesprze nasz przyszły rozwój" , a Carsten Bak Andreasen dodaje: „Równie ważne było dla nas upewnienie się, że kupujący będzie nadal koncentrował się na tworzeniu przyszłych możliwości dla pracowników w oparciu o rozwój firmy".

Henrik Ziegler będzie nadal zaangażowany w zarządzanie nową, większą firmą.

Wraz z przejęciem obu firm pojawił się międzynarodowy gracz na polu technologii żywności, a pozycja Danii jako kraju wiodącego w tej dziedzinie została jeszcze bardziej ugruntowana.

DSI - wyniki finansowe
Pomimo pandemii Covid-19, DSI Freezing Solutions A/S osiągnęła w 2020 r. wzrost przychodów o + 5% i wzrost wyniku netto o + 10%, a oczekiwania na nadchodzące lata są wysokie.

„Dzięki naszej nowej konfiguracji i łącznie około 300 pracownikom spodziewamy się obrotu przekraczającego 500 mln DKK w 2021 r." - mówi Lars Priess, dodając: „Z niecierpliwością czekamy na jeszcze większe zbliżenie się do naszych klientów dzięki naszej silnej konfiguracji produkcyjnej i usługowej w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji. Około połowa naszych klientów korzysta z kilku różnych rodzajów technologii zamrażania, które mogą teraz uzyskać od jednego dostawcy".

Trzy technologie zamrażania (płytowa, kriogeniczna i mechaniczna) dobrze się uzupełniają i obejmują zarówno produkcję wielkoseryjną, jak i niskoseryjną, a także zamrażanie IQF, blokowe i masowe. Ponadto technologie obejmują praktycznie całe spektrum żywności, od mięsa, ryb i drobiu (w tym produktów ubocznych) po owoce, warzywa i dania gotowe. Wszystkie trzy firmy już teraz łączy pasja do jakości i zmniejszania wpływu na środowisko. Coraz częściej przyglądają się przyjaznym dla środowiska alternatywom, które mogą mieć znaczenie zarówno dla przyszłych pokoleń, jak i dla kwestii biznesowych obecnych klientów, na przykład w postaci zmniejszonego zużycia energii, chemikaliów i wody.

W ten sposób globalny przemysł spożywczy zyskuje rozwiązanie idealne zarówno pod względem technologii, jak i wartości, ze wszystkimi wynikającymi z tego korzyściami w postaci obecności geograficznej, skoncentrowanej wiedzy, zorientowania na klienta i zrównoważonego rozwoju.

Źródło: informacja prasowa/portalspozywczy.pl

 
 
 
Rzeczpospolita
-MushUp - Polska firma opracowała suplement diety z grzybów
-Bardzo niskie ceny ogórków. Plantatorzy są zrezygnowani
-Rynki hurtowe: jakie ceny borówek na początku sezonu 2021?
-Ceny czereśni dramatycznie niskie, a kupujących brak. Sadownicy załamani
-Wiśnie, porzeczki, borówki, maliny, agrest - ceny owoców na Broniszach
-Maliny 2021: Wzrost podaży i spadki cen w hurcie
-Żywność roślinna w I poł. 2021 w 5 punktach
-Polskie jabłka ponownie promowane w ogólnoeuropejskiej kampanii
-Jakie zapasy jabłek w polskich chłodniach w czerwcu? Raport WAPA
-Niewielkie wahania cen malin w hurcie. Spadki na Broniszach
-Borówki 2021 - jakie ceny pierwszych owoców w hurcie?
-Większa podaż czereśni. Jak kształtują się ceny w hurcie?
-Krajowe warzywa coraz tańsze. Najwyższy spadek cen białej kapusty
-Szwajcarzy odrzucają ekologiczne reformy z obawy o czekoladę


 
Archiwum
- Sierpień 2021
 
Archiwum roczne
2007
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2006
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2005
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2004
I IX X XI
XII - - -
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | do góry | strona główna | administrator | 

   
 
 
E-mail: biuro@netb.pl,   Telefon: +48 12 687-55-00,  Faks: +48 12 395-32-76; +48 12 687-55-01.
 
  NetBrokers Sp. z o.o. dokładając wszelkich starań, aby informacje zamieszczone na poniższych stronach były kompletne i zgodne z prawdą, nie jest jednak w stanie zagwarantować ich poprawnosci i nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.