Internetowa Giełda Towarowa NetBrokers jest największą w Polsce platformą skierowaną do firm działających na rynku rolno-spożywczym.  
 
 
wersja polska
wersja angielska
wersja rosyjska
 
Tabela ofert
 Kod firmy:
 ID:
 Hasło:
Wejście Rejestracja
   
 
  | O firmie | Cennik | Reklama | Informacje prasowe | Instrukcja obsługi | Kontakt | Charakterystyka Tabeli Ofert |
 
   
 
Miejsce na Twoją
reklamę
Miejsce na Twoją
reklamę
 
 
      Wyświetlanie wyników: 10 25 50 wszystkie                waluty online: [Bankier.pl]
 
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | na dół | strona główna | administrator |     
 
 
Unia Europejska
  Wspólna Polityka Rolna
- Informacje ogólne
- Dopłaty bezpośrednie
- WPR na lata 2014-2020
- Płatności bezpośrednie

-

Handel zagraniczny
- Portal UE
   
Rynki towarowe
  Mięso
- Notowania
- Notowania rynków zagranicznych
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW: [ wieprzowina, wolowina, drób, baranina ]
  Zboże
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Pasze
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Owoce i warzywa
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Mleko
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Cukier
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Prognozy
- Ogólne,    Mięso
- Zboże,      Mleko
  Wykresy cen towarów
- Wykresy z tabeli NetBrokers
   
Wokół rynków
- Środki ochrony roślin [10]
- Pasze i dodatki [37]
- Przyprawy i osłonki [19]
- Maszyny i urządzenia [27]
- Usługi transportowe [74]
- Wędliny [14]
- Magazyny, chłodnie, itp. [44]
   
 
 
Komentarze i analizy - Rynek owoców i warzyw
www.netb.pl
2021-07-20
MushUp - Polska firma opracowała suplement diety z grzybów

MushUp to nowa marka w polskim świecie grzybów leczniczych. Firma chce promować możliwości wykorzystania ekologicznego suplementu diety z grzybów w żywności.

MushUp wchodzi na rynek
Nową marką w polskim świecie grzybów leczniczych jest MushUp. Handlową nazwę stworzyła firma Hydrostor, należąca do Stowarzyszenia „Polska Ekologia”.

- To co nas wyróżnia to również fakt, że jako jedyna firma docelowo będziemy korzystać z polskich produktów - i to w jakości eko. Do naszych działań zaangażowaliśmy największych producentów, między innymi pana Wiktora Rusieckiego, który uprawia już dla nas soplówkę i prowadzi pionierską uprawę maczużnika bojowego. Współpracujemy również z innymi mniejszymi producentami, których zarażamy miłością do naszych grzybów i ich właściwości - mówi Jakub Pawłaszek, prezes spółki Hydrostor.
Soplówka jeżowata, znana też jako lwia grzywa, jest w Europie uważana za gatunek zagrożony, stąd uprawia się ją w wyspecjalizowanych gospodarstwach. Od dawna w medycynie tradycyjnej wykorzystywano jej właściwości odżywcze i lecznicze, zaś ostatnio potwierdzono, że ma pozytywny wpływ na pracę mózgu, na regenerację neuronów i nerwów. Jednym ze związków odpowiedzialnych za to działanie jest glikoproteina NGF (z ang. czynnik wzrostu nerwów). Uważa się, że ma duży potencjał w leczeniu zaburzeń neurologicznych ze względu na dużą zawartość związków neuroaktywnych, które mogą przenikać przez barierę krew-mózg.

Wykazano, że związki bioaktywne wyekstrahowane z owocnika lub grzybni mają właściwości przeciwutleniające, przeciwcukrzycowe, przeciwnowotworowe, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Ponadto preparaty zawierające soplówkę są stosowane jako leczenie wspomagające w przypadku zaburzeń poznawczych, choroby Alzheimera, choroby Parkinsona i udaru niedokrwiennego.

Prowadzone teraz badania potencjału soplówki koncentrują się na biologicznych podstawach korzystnego jej działania w zaburzeniach afektywnych. Dla zdrowych osób suplementacja soplówką to poprawa pamięci, koncentracji oraz nastroju.

MushUp - co zawiera?

Niemniej wartościowe są właściwości maczużnika bojowego, cenionego m.in. za obecność kordycepiny i efekty jej stosowania. Głównie chodzi o działania adaptogenne, czyli pomagające organizmowi w przystosowaniu się do zmiennych warunków. Związane jest z tym działanie holistyczne, czyli wzmacniające odporności całego organizmu.

Stwierdzono, że jednym z mechanizmów działania kordycepiny jest zwiększenie ilości „wyprodukowanej” energii w postaci cząsteczek ATP (uniwersalnego nośnika energii), a także podwyższenie stężenia tlenku azotu (NO) w organizmie człowieka, a więc aktywowanie efektywności układu krążenia. Udowodniony w badaniach naukowych, że mechanizm aktywności biologicznej ATP obejmuje m.in. zwiększony przepływ krwi, umożliwiający dostarczanie do mięśni większych ilości tlenu i substancji energetycznych.

Wykazano, że kordycepina wpływa na poprawę wytrzymałości fizycznej i mikrokrążenia. Duży rozgłos zyskało wydarzenie w trakcie Igrzysk Olimpijskich w 1993 roku w Seulu, dotyczące maczużnika. Reprezentantki Chin podejrzewano o niedozwolone wspomaganie organizmu. Tymczasem zaskakujące wyniki sportowe były efektem spożywania przez zawodniczki grzybów zawierających kordycepinę. W skrócie można powiedzieć, że preparat kordyceps działa jak maszyna tlenowa, powodując zwiększenie wydolności. W medycynie chińskiej kordycepsu używa się również jako suplementu wspierającego leczenie chorób płuc. W Chinach jego sprzedaż znacznie wzrosła w czasie epidemii SARS, a obecnie w czasie pandemii Covid 19 wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2, Chiny, które są największym producentem kordycepsu, wprowadziły ograniczenia w jego sprzedaży eksportowej, co ma swój wydźwięk.

MushUp - jak wpływa na organizm?
- Związki organiczne i substancje mineralne zawarte w suplemencie MushUp działają regeneracyjnie na organizm człowieka. Odczucia osób stosujących MushUp są jednoznaczne - poprawa wydolności organizmu, lepsze samopoczucie i mniejsze doświadczanie stresu. Dla lepszego poznania tych reakcji udostępniliśmy ponad 100 osobom próbki naszego suplementu jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży. Ich opinie wkrótce będzie można przeczytać na naszej stronie - dodaje. Jakub Pawłaszek.

W badaniach pilotażowych, które realizowane są przez mgr Szymona Kucharskiego, specjalistę z Centrum Badań Funkcjonalno-Strukturalnych Człowieka na Uniwersytecie w Szczecinie, zaobserwowano: obniżenie pulsu, zwiększenie koncentracji uwagi i wydolności układu sercowego. A do tego w zapisach fal mózgowych nastąpiła większa równowaga fal wolnych wobec szybkich, co jest bezpośrednio powiązane z działaniem regeneracyjnym grzybów na układ nerwowy i jego stabilizację.

- Co ważne, przy zalecanym sposobie stosowania nie występują skutki uboczne i objawy niepożądane. Na jesieni planujemy rozpoczęcie badań pod kątem wykorzystania naszego produktu dla wsparcia kondycji polskich żołnierzy. Ze względów poufności nie mogę na razie zdradzać szczegółów. Kolejną wartością, która nas wyróżnia to fakt, że jako jeden z nieliczny producentów prowadzimy badania naukowe nad zawartością substancji aktywnych w naszym produkcie. To ważne aby klient wiedział dokładnie co kupuje - dodaje Pawłaszek.

MushUp w żywności i dla żołnierzy
- Proponujemy różne możliwości podania: w koktajlach, jogurtach, lodach, w pieczywie, miodach itd. Suplement MushUp naprawdę fantastycznie komponuje się z jedzeniem i nie traci przy tym swoich właściwości. W niedalekiej przyszłości chcemy wejść w szeroką kooperację z różnymi markami tak, żeby nasze produkty pojawiły się w rozmaitych produktach spożywczych - dodaje prezes firmy.

Rozpoczęcie sprzedaży suplementów MushUp planowane jest na Festiwalu Wibracje w Giżach koło Olecka w dniach 21 – 25 lipca 2021, gdzie panuje misja promowania dobrostanu psychicznego. Pod szyldem MushUp będzie można spróbować różnych wariacji z wykorzystaniem produktu: kawy, koktajli, jogurtów oraz lodów z grzybowym suplementem.

Źródło: Portalspozywczy.pl

 
 
 
Rzeczpospolita
-Jak ukształtuje się rynek jabłek przemysłowych i koncentratu?
-Owoce 01.09.2021
-Sadownicy zapowiadają pikietę i konferencję pod zakładem Döhler
-Aronia 2021 - z jakimi stawkami rusza skup?
-Związek Sadowników RP zapowiada protest
-Biedronka pomaga zapobiec stratom producentów papryki
-Świdośliwa - rzadki owoc dostępny już w hurcie
-MushUp - Polska firma opracowała suplement diety z grzybów
-Bardzo niskie ceny ogórków. Plantatorzy są zrezygnowani
-Rynki hurtowe: jakie ceny borówek na początku sezonu 2021?
-Ceny czereśni dramatycznie niskie, a kupujących brak. Sadownicy załamani
-Wiśnie, porzeczki, borówki, maliny, agrest - ceny owoców na Broniszach
-Maliny 2021: Wzrost podaży i spadki cen w hurcie
-Żywność roślinna w I poł. 2021 w 5 punktach


 
Archiwum
- Wrzesień 2021
 
Archiwum roczne
2007
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2006
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2005
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2004
I IX X XI
XII - - -
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | do góry | strona główna | administrator | 

   
 
 
E-mail: biuro@netb.pl,   Telefon: +48 12 687-55-00,  Faks: +48 12 395-32-76; +48 12 687-55-01.
 
  NetBrokers Sp. z o.o. dokładając wszelkich starań, aby informacje zamieszczone na poniższych stronach były kompletne i zgodne z prawdą, nie jest jednak w stanie zagwarantować ich poprawnosci i nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.